Europoseł PiS: Wielką Brytanie w UE może zastąpić Turcja

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości Bolesław Piecha, podczas porannej audycji „Sygnały Dnia” radiowej Jedynki stwierdził, że miejsce Wielkiej Brytanii może zająć Turcja.

 Dziennikarz Piotr Gociek zapytał europosła „Czy w momencie, kiedy Wielka Brytania opuszcza Unię Europejską oznacza to, że szerzej otworzą się drzwi dla Turcji, która próbuje do Unii Europejskiej pukać od kilku dekad? Czy ten temat już umiera w Brukseli w tej chwili?”

„To nie jest tak, że on umiera, ponieważ Wielka Brytania była główną siłą militarną Europy. Musimy pamiętać, że Wielka Brytania to są siły tego trzonu NATO w Europie, poza oczywiście siłami amerykańskimi. Takie miejsce w NATO również zajmuje Turcja i być może, biorąc pod uwagę również ten Brexit, którego szczegółów jeszcze nie znamy, aczkolwiek próbuje się w jakiś sposób zdecydowany przyspieszyć wszystkie plany związane z zastosowaniem Art. 50 Traktatu i wypchnąć (no niestety tak muszę powiedzieć) Zjednoczone Królestwo z UE jak najszybciej i to miejsce musi ktoś zająć, chociażby w wymiarze militarnym.„ – odpowiada Piecha na antenie radiowej Jedynki.

„No i tutaj mamy Turcję, tym bardziej, że tak jak pamiętamy, podpisana jest umowa pomiędzy Turcją a Unią Europejską w sprawie jednego z głównych problemów dzisiejszej Europy – to jest kwestii migracji czy uchodźców czy imigracji właśnie tą drogą bliskowschodnią przez Turcję.” – kontynuował europoseł PiS.

Ponadto Piecha nie zgodził się z twierdzeniem, że mieszkańcy Wielkiej Brytanii zostali przed referendum oszukani. Zaznaczył, że dyskusja przed Brexitem była widoczna i choć były w niej pewne chwyty retoryczne, to tak dojrzałe społeczeństwo obywatelskie jak w Wielkiej Brytanii wiedziało za czym głosuje.

NDIE.PL

 

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!