Terrorysta przechytrzył ABW. Szykuje zamach?

„Fakt” w wtorkowym wydaniu pyta, gdzie znajduje się Mohammed Ali K., którego miała obserwować Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

 Jak informuje dziennik, mężczyzna jeszcze przed tygodniem mieszkał w hotelu we Wrześni w woj. Wielkopolskim. Syryjczyk z niemieckim paszportem miał być podejrzewany przez ABW o działalność terrorystyczną.

Z ustaleń dziennikarzy „Faktu” wynika, Syryjczyk przed dziesięcioma dniami wymknął się obserwacji agentów ABW. Mohammed Ali K. mieszka w Niemczech. Z nieoficjalnych informacji, do których dotarł „Fakt” wynika, że przed ucieczką mężczyzny wydany został nakaz aresztowania, a ABW przygotowywała już zatrzymanie Syryjczyka.

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego miała objąć mężczyznę obserwacją w związku z podejrzeniami o kontakty z Państwem Islamskim. Mohammed Ali K. nim dotarł do Wrześni, przebywał w Warszawie. Prawdopodobnie nie został zatrzymany od razu, bo zdecydowano o obserwowaniu go w nadziei na to, że uda się zebrać informacje na temat m.in. tego, z kim się kontaktuje i co planuje.

WPROST.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*