Imam głoszący prawo szariatu przeciwko Brexitowi

Imam Anjem Choudary, który od lat głosi wprowadzenie prawa szariatu w Wielkiej Brytanii, nie popiera Brexitu. Dlaczego?

 – Myślę że Wielka Brytania po opuszczeniu Unii Europejskiej znajdzie się w znacznie gorszym położeniu. Biorąc pod uwagę wszystkie problemy dotyczące bezpieczeństwa, to wiecie, gdy reszta świata stara się zjednoczyć mając jeden wspólny cel, to to nie jest czas na izolacjonizm – powiedział Choudary.

Imam przyznaje, że prawodawstwo unijne zapobiega ściganiu islamistów.

Uważa, że obecność w Unii Europejskiej służy brytyjskim muzułmanom, ponieważ prawodawstwo unijne w pewnych sytuacjach zapobiega ściganiu islamistów. Dla takiego radykała Trybunał Sprawiedliwości stanowi instancję, do której można się zwrócić nawet w sprawie beznadziejnej, nie do obrony.

Mimo wyrażenia swojej opinii, uważa, że muzułmanie nie mogą brać udział w referendum, ponieważ tylko Allah może tworzyć prawo. – Nie wierzymy, żeby to ludzie mieli tworzyć prawa. Będąc muzułmanami nie tworzymy praw, ale wdrażamy tylko prawa oświecone.

Anjem Choudary został niedawno oskarżony o zachęcanie muzułmanów z UK do wyjazdów do Syrii, aby wstępować w szeregi ISIS. Proces w tej sprawie ruszy w Londynie już za kilka dni – 27 czerwca.

POLISHEXPRESS.CO.UK

Więcej postów