Korwin-Mikke: PiS kontynuuje politykę wariacką

Janusz Korwin-Mikke odniósł się na swoim profilu na Facebooku do decyzji polskich władz odnośnie wysłania na Bliski Wschód polskich kontyngentów wojskowych. Żołnierze mają wspierać koalicję międzynarodową w walce z terrorystami z tzw. Państwa Islamskiego.

 – Dlaczego PiS kontynuuje politykę Platformy Obywatelskiej? – zastanawiał się polityk dodając, że „Platforma Obywatelska posyłała ludzi do Iraku, do Afganistanu, a PiS prowadzi tę samą politykę, bez żadnych widocznych korzyści”. – Gdyby Polska chciała ująć się za tymi krajami, zamiast Francji i USA zniszczyć ISIS, to byłoby coś. Posyłanie 200 żołnierzy jest bez żadnego wpływu na wynik walki, natomiast jest to narażenie życia tych ludzi, nie wiadomo po co – podkreślił.

„Posyłanie samolotów do walki z Rosją, która walczy z Państwem Islamskim, jest delikatnie mówiąc całkowitym nieporozumieniem”

– Nie widzę powodu, by narażać również polskie samoloty F-16. Dlaczego mają pełnić misję rozpoznawczą? Jeżeli już miałyby lecieć, to niech mogą strzelać. W przeciwnym wypadku jest to jak posyłanie samolotów, żeby je zestrzelono. Jest to kompletnie bez sensu – stwierdził polityk. W ocenie Korwina-Mikke „minister Antoni Macierewicz posyła te samoloty, twierdząc, że wrogiem nie jest Państwo Islamskie, tylko Rosja”. – Moim zdaniem posyłanie samolotów do walki z Rosją, która walczy z Państwem Islamskim, jest delikatnie mówiąc całkowitym nieporozumieniem. Z przykrością oświadczam, że PiS kontynuuje politykę wariacką – tłumaczył.

Polscy wojskowi pojadą na Bliski Wschód

Przypomnijmy, że prezydent Andrzej Duda podpisał postanowienia o użyciu dwóch Polskich Kontyngentów Wojskowych w operacji Inherent Resolve. Kontyngenty będą wspierać działania Globalnej Koalicji do walki z tzw. Państwem Islamskim. Od 20 czerwca 2016 r. do 31 grudnia 2016 r. w Kuwejcie (z elementami wsparcia w innych państwach regionu) zostanie użyty Polski Kontyngent Wojskowy o liczebności do 150 żołnierzy i pracowników wojska. W Iraku (z elementami wsparcia w innych państwach regionu) użyty zostanie Polski Kontyngent Wojskowy o liczebności do 60 żołnierzy i pracowników wojska.

Główne siły kontyngentu w Kuwejcie będzie tworzył komponent powietrzny – cztery samoloty F-16 wyposażone w zasobniki rozpoznawcze DB 110 – realizujący zadania lotnicze w zakresie rozpoznania na potrzeby wsparcia operacji Inherent Resolve. W skład kontyngentu w Iraku wejdą siły wydzielone z Wojsk Specjalnych, a do ich głównych zadań należeć będzie doradztwo i szkolenie sztabów oraz pododdziałów specjalnych Sił Zbrojnych Iraku.  

WPROST.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*