Rzymkowski: Wysyłanie polskich żołnierzy do walki z ISIS to serwilizm wobec Waszyngtonu

Poseł Tomasz Rzymkowski z Kukiz’15 krytycznie odniósł się do informacji o wysłaniu dwóch kontyngentów wojskowych do wsparcia koalicji walczącej przeciwko Państwu Islamskiemu.

 O decyzji prezydenta poinformowało Biuro Bezpieczeństwa Narodowego. Prezydent Andrzej Duda podjął taką decyzję po wniosku premier Beaty Szydło. Sprawę komentowali posłowie w programie “Kawa na ławę”:

“To jest bardzo zły ruch. Stajemy się widocznym celem przed szczytem NATO i Światowymi Dniami Młodzieży. Wysyłanie polskich żołnierzy nie ma żadnego celu, jest to serwilizm wobec Waszyngtonu. Wchodzimy w buty Aleksandra Kwaśniewskiego. To jest identyczna sytuacja. Zupełnie bez sensu, za szybko. Znowu stajemy się prymusem USA w Europie Środkowo-Wschodniej” – mówił współzałożyciel Endecji – Tomasz Rzymkowski.

W podobnym tonie wypowiadał się także poseł Trzaskowski: “Ten moment ogłoszenia jest wysoce nieroztropny. Można było rozmawiać o tym i podjąć decyzję po szczycie NATO. Ja jestem zaskoczony momentem ogłoszenia tego. Mam nadzieję, że nie będziemy celem”

Polska ma wysłać maksymalnie 60 żołnierzy do wsparcia koalicji walczącej przeciwko Państwu Islamskiemu.

PAWEŁ JAWORSKI