SENSACJA! Białoruskie rakiety już dosięgną Warszawy!

16 czerwca na terenie Obwodu homelskiego załogą oddziałów Wojsk rakietowych i artylerii Sił  Zbrojnych Białorusi w ramach prób wojskowych zostały przeprowadzone strzelania bojowe z wieloprowadnicowej wyrzutni rakietowej (WWR) „Polonez”.

 Strzelania bojowe zostały przeprowadzone z zastosowaniem bezzałogowych systemów powietrznych dla otrzymania na żywo danych o celu, przekazanie tej informacji na wozy bojowe i bezpośrednio zadanie ciosu.

Obecne strzelania zostały przeprowadzone po ukończeniu badań państwowych WWR „Polonez” w celu potwierdzenia charakterystyk systemu podczas strzelania na maksymalną odległość.

Przypomnijmy, że WWR „Polonez”, wyprodukowana przez zakłady białoruskiego przemysłu zbrojeniowego. System jest zdolny do jednoczesnego punktowego rażenia 8 celów na odległości 200 km., przy czym odchylenie od centrum celu na maksymalnej odległości wynosi nie więcej niz 10 metrów. Podobna dokładność pozwala WWR „Polonez” pełnić zadania bojowe, właściwe dla systemów rakietowych i lotnictwa bombowego.

{source}
<iframe width=”560″ height=”315″ src=”https://www.youtube.com/embed/V7D76dM7cJI” frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe>
{/source}

Następnie zakłady białoruskiej zbrojeniówki planują prowadzić pracę nad doskonaleniem danej WWR. Planuje się, że zasięg jej rakiet wzrośnie do 300 km. Rownież na Białorusi w najbliższy czas zostaną opracowane nowe systemy rakietowe i przeciwcząłgowe.

JAN RADŽIŪNAS

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*