Brygada Zmechanizowana Białorusi ćwiczy strzelanie z ciężkiego sprzętu bojowego

Planowe manewry kilku batalionów 6.Brygady Zmechanizowanej (Hrodna) toczą sie dalej. Żołnierze batalionów przeniesli się na poligon „Gożski” (Obwód hrodzieński). Po przybyciu żołnierze zabezpieczyli ochonę i obronę rejonu, rozbili obozowisko na poligonie, zorganizowali zabezpieczenie logistyczne i techniczne.

 Obecnie pododdziały prowadzą ćwiczenia ze szkolenia ogniowego. Załogi bojowych wozów piechoty (BWP) i czołgów T-72 ćwiczą strzelania kontrolne, a również strzelanie z broni strzeleckiej. Żołnierze baterii artylerii szkolą strzelanie z otwartych i zamkniętych stanowisk ogniowych.

Trzeba wymienić osobliwość t.naz. 2-go ćwiczenia strzelania kontrolnego z czołgu: cele (dla czołgów i karabinów maszynowych) trzeba razić różnymi sposobami – z okopu i w ruchu. 

Oprócz doskonalenia umiejętności strzelania, w ramach manewrów zostaną przeprowadzone zajęcia z taktyki i kierowanie pojazdami bojowymi. Część oddziałów wezmą udział w dowódczo-sztabowych manewrach z oddziałami obrony terytorialnej Obwodu grodzieńskiego.

JAN RADŽIŪNAS

Więcej postów