Korupcyjny SKANDAL! CBA w Wojskowej Akademii Technicznej. Zatrzymano 8 osób

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało 8 osób związanych z Wojskową Akademią Techniczną. – Przeszukiwane są ich mieszkania i miejsca pracy, zabezpieczane są dokumenty i dane komputerowe – powiedział Temistokles Brodowski z CBA.

 Zatrzymania przeprowadził białostocki oddział Biura. 7 ujętych to obecni pracownicy WAT-u; jedna z zatrzymanych osób na warszawskiej uczelni już nie pracuje.

Działania Centralnego Biura Antykorupcyjnego mają związek z zarzutami wyłudzenia środków pieniężnych na szkodę Wojskowej Akademii Technicznej.

Śledztwo w sprawie korupcji

Od października 2015 r. Prokuratura Apelacyjna w Białymstoku prowadzi śledztwo w sprawie korupcji przy rozdziale środków finansowych w związku z rozdzielaniem unijnych dotacjami na projekty naukowe, w zamian za łapówki lub stanowiska.

W lutym CBA zatrzymało w tej sprawie dyrektora Wojskowego Instytutu Medycyny Lotniczej oraz kierownika działu informatyki WAT. Według śledczych obaj „wymienili” się umowami na prowadzenie swoich projektów, dzięki czemu mieli zarobić od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.

Z kolei w grudniu 2015 r. CBA zatrzymało byłego ministra zdrowia Mariusza Ł. oraz dwie inne osoby, w tym współpracownika Ł. Jeden z podejrzanych w zamian za wysokie łapówki miał przyznać szefom placówek naukowo-medycznych pieniądze z unijnego dofinansowania.

IAR

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*