Dżihadyści spalili żywcem dziewczynki, bo nie chciały uprawiać seksu

Barbarzyństwo bojowników Państwa Islamskiego zdaje się nie mieć granic. Ekstremiści spalili żywcem na oczach tłumu w Iraku 19 małych Jazydek, ponieważ nie chciały zostać seksualnymi niewolnicami.

 

Bestialska zbrodnia islamistów. Twierdzą, że spalili żywcem porwanego jordańskiego pilota

Do zbrodni doszło w miniony czwartek w Mosulu. Jazydki wepchnięto do metalowych klatek, pod którymi podłożono ogień. – Dziewiętnaście dziewczynek spłonęło żywcem na oczach setek osób. Nikt nie był w stanie powstrzymać okrutnej kary – powiedział jeden ze świadków niezależnej syryjskiej agencji ARA News.

Po zajęciu północnego Iraku w sierpniu 2014 roku islamiści wzięli w niewolę tysiące dziewczynek. – Są wykorzystywane jako seksualne niewolnice. Odmawiające uprawiania seksu z bojownikami są karane – wyjaśnił ARA News lokalny aktywista Abdullah al-Malla.

Organizacja Human Rights Watch (HRW) oraz ONZ wezwały Państwo Islamskie do uwolnienia przetrzymywanych jazydek. – Im dłużej są przetrzymywane, tym ich los staje się cięższy. Stają obiektem handlu, są gwałcone, ich potomstwo jest im odbierane – wskazała Skye Wheeler z HRW.

Wyznawcy jazydyzmu, jednej z religii synkretycznej wyznawanej między innymi przez Kurdów, są tępieni przez islamistów. ONZ ocenia, że w niewoli może przebywać nawet 3,5 tys. jazydzkich kobiet i nieletnich dziewczynek.

„NEW YORK POST”

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*