SKANDAL! Odebrali matce zasiłek, bo pobiera 500 zł na dziecko

Kolejny przykład zamieszania z wypłatami świadczenia 500+. Tym razem przykład z Suwałk. Jak donosi tvn24bis.pl tamtejszy MOPS pozbawił matkę dziewięciorga dzieci zasiłku. Powód? Kobieta pobiera świadczenie 500 zł na dziecko i to powinno jest wystarczyć.

 

Pani Beata wychowuje dziewięcioro dzieci. Najmłodsze ma dopiero dwa latka, najstarsze szesnaście. Wraz z dziećmi i mężem mieszka w lokalu socjalnym i od lat korzysta z pomocy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Urzędnicy z Suwałk wyszli z założenia, że skoro kobieta powinna otrzymać 4500 złotych na dzieci, nie potrzebuje już dofinansowania z opieki społecznej.

– Do kwietnia otrzymywałam zasiłek na opłaty czy środki czystości, ale już w maju nie przyznano mi pomocy – mówiła w TVN24 BiS pani Beata. Teraz czuje się skrzywdzona. – MOPS twierdzi, że powinnam tak nimi zagospodarować, żeby mi na wszystko wystarczyło. A mi się wydaje, że to 500 plus jest na dzieci, żeby kupić im to, co jest najpotrzebniejsze, a nie na to, żebym kupowała proszki, płyny, opał lub opłacała czynsz – mówi reporterom tvn24bis.pl.

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej stoi przy stanowisku, że pieniądze w ramach programu Rodzina 500+ nie są wliczane do progów dochodowych przy ubieganiu się o inne świadczenia. Jak zakończy się ta sprawa nie wiadomo. Póki co pani Beata złożyła odwołanie od decyzji MOPS w Suwałkach.

SE.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*