Gang Ukraińców podrabiał dokumenty dla islamistów

Czeska policja aresztowała pięciu Ukraińców za podrabianie dokumentów, które służyły migrantom do przedostania się w granice Unii Europejskiej.

 

Przedstawiciele służb mundurowych poinformowali, że rozbito całą siatkę mafijną, trudniącą się produkowaniem i dystrybucją podrobionych litewskich dokumentów dla migrantów, aby ci mieli pełny dostęp do wszystkich krajów członkowskich wspólnoty.

Pavel Hantak, rzecznik prasowy policyjnej formacji zajmującej się walką ze zorganizowaną przestępczością poinformował we wtorek 31 maja, że 10 podejrzanych z krajów byłego Bloku Sowieckiego zostało aresztowanych na terytorium Republiki Czech. Pięciu z nich pochodziło z Ukrainy. Co do narodowości pozostałych, żadnych szczegółów nie podano. Oskarżonym grozi do 10 lat więzienia.

Wśród fałszowanych dokumentów znajdowały się paszporty, dowody osobiste i prawa jazdy. Produkowała je część gangu operująca na Litwie, a następnie stamtąd były przewożone do Republiki Czech i innych krajów europejskich.

W Czechach aresztowano dotychczas siedmiu migrantów posługujących się sfałszowanymi dokumentami. Szczegółowych danych osobowych Hantak nie chciał zdradzać, ograniczył się jedynie do informacji, że żaden z nich nie miał prawa pozostawać na terytorium Unii Europejskiej.

PRAWY.PL