W Sopocie zatrzymano zbiega z Ukrainy. Miał czerwoną notę Interpolu, jak Kajetan P.

Mężczyzna oskarżony o zabójstwo na Ukrainie zatrzymany został w Sopocie, gdzie prowadził lokal gastronomiczny. Zbiega z więzienia poszukiwano od 2012 r. Posługiwał się fałszywymi dokumentami.

 Policjanci zatrzymali Ukraińca z czerwoną notą Interpolu. Mężczyzna był poszukiwany od 2012 r. Wówczas uciekł z więzienia na Ukrainie, gdzie odbywał karę z popełnienie morderstwo. Okazuje się, że zbieg od dłuższego czasu przebywał w Sopocie.

„Był zaskoczony”

 – Nasi policjanci wpadli na jego trop. Mężczyzna prowadził w Sopocie lokal gastronomiczny i posługiwał się nie swoją tożsamością. Był zaskoczony widokiem funkcjonariuszy i twierdził, że to nie jego szukają – mówi Renata Legawiec z pomorskiej policji. Jeszcze we wtorek mężczyzna usłyszał zarzut posługiwania się fałszywymi dokumentami. A dziś zostanie doprowadzony do prokuratury. – Prokuratura zapewne uruchomi procedurę ekstradycyjną. Pewnie będzie też wnioskować o środki zapobiegawcze – dodaje Legawiec. Badania daktyloskopijne potwierdziły, że zatrzymany to rzeczywiście poszukiwany 34-latek.

Poszukiwania

Nota Interpolu oznacza, że wiadomość o poszukiwanym trafia do 190 krajów. Upraszcza także procedury związane m.in. z zatrzymaniem i przekazaniem. Policja z tych państw ma dokładne informacje o tym, za co i przez kogo poszukiwany jest dana osoba oraz, gdzie należy się zgłosić w przypadku jego znalezienia.

TVN24.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*