Macierewicz do dymisji?

Przygniatająca większość Polaków uważa, że szef MON Antoni Macierewicz powinien odejść ze stanowiska – pokazał sondaż SW Research.

 – Za dymisją Antoniego Macierewicza najczęściej są badani powyżej 35. roku życia (70 proc.) oraz mieszkańcy miast do 50 tysięcy mieszkańców – zwraca uwagę Piotr Zimolzak z agencji badawczej SW Research.

Prof. Jacek Knopek, politolog z UMK w Toruniu, tłumaczy, że mimo utrzymującego się w sondażach dużego poparcia dla rządu PiS-u na zły wizerunek ministra Antoniego Macierewicza wpływają jego doświadczenia z przeszłości. – Już niejednokrotnie minister był autorem kontrowersyjnych wypowiedzi, drastycznych zmian kadrowych czy rewolucyjnych wręcz projektów ministerialnych – kwituje prof. Knopek.

– Z sondażu wynika, że przynajmniej część zwolenników partii rządzącej chciałaby widzieć w MON mniej kontrowersyjnego polityka – dodaje dr hab. Robert Alberski, politolog z Uniwersytetu Wrocławskiego.

PAWEŁ SZANIAWSKI

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

2 Komentarze

  1. To teraz niech zrobi? sondarze jaka cz??? Polaków jest za bezwzgl?dnym wsadzaniem do wi?zienia skorumpowanych oraz bior?cych udzia? w afera polityków

Komentowanie jest wyłączone.