Kierowca Kaczyńskiego jest milionerem

Wieloletni kierowca prezesa PiS, jego najwierniejszy przyboczny, asystent i zaufany współpracownik Jacek Cieślikowski (43 l.) to milioner! Tak wynika z jego najnowszego oświadczenia majątkowego, które musiał złożyć jako warszawski radny. Przy Cieślikowskim Jarosław Kaczyński (67 l.) ze swoim majątkiem wygląda jak ubogi krewny..

 Cieślikowski to od wielu lat zaufany człowiek prezesa PiS. Zaczynał współpracę z Kaczyńskim jako kierowca, a gdy w 2006 r. szef Prawa i Sprawiedliwości został premierem, awansował go na asystenta i dał mu miejsce na warszawskiej liście PiS do Rady Miasta. Cieślikowski radnym jest zresztą do dziś. Według oświadczenia majątkowego za 2015 r. ma 249 tys. zł oszczędności, jest współwłaścicielem domu (100 mkw.) wartego 450 tys. zł, gruntów rolnych o wartości 360 tys. zł, a także działek budowlanych wycenianych na 1,17 mln zł. W sumie jego majątek wynosi więc ponad 2,2 mln zł. Co najciekawsze, w ubiegłym roku Cieślikowski jako „asystent prezesa partii do spraw koordynacji struktur w terenie” oraz „główny specjalista do spraw floty i logistyki” zarobił w centrali PiS 143 tys. zł. Jego diety jako radnego (30 tys. zł) wyglądają przy tym nadzwyczaj skromnie.

A już bardzo skromnie na tle Cieślikowskiego prezentuje się majątek jego przełożonego, Jarosława Kaczyńskiego. Co prawda jest on w 1/3 współwłaścicielem domu wycenianego na 1,5 mln zł, ale ma tylko 15 tys. zł oszczędności i ponad 200 tys. zł zobowiązań. Nawet zarobki (jako posła) ma mniejsze – 123 tys. zł. Co na to Cieślikowski? Nie był zbyt rozmowny. – Ja oraz moja rodzina nie wzięliśmy się na tym świecie od wczoraj… – uciął rozmowę.

SE.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!