Amerykanie bezsilni. Chińska rakieta pokona każdy system obrony!

Jest niewiarygodnie szybka. Porusza się z prędkością 10 macha. Może pokonać każdy obecnie istniejący system obronny. W tej chwili nie ma przed nią obrony – twierdzą eksperci.

 

Z poligonu Wuzhai w centralnej części ChRL wystrzelono rakietę balistyczną z hiperdźwiękową głowicą manewrującą DF-ZF. Obiekt oddzielił się od rakiety w górnych warstwach atmosfery i kontynuował lot w kierunku celu umieszczonego w odległości kilku tysięcy km, na zachodzie ChRL.

Taki obiekt może pokonać każdy obecnie istniejący system obronny, w tym obronę przeciwrakietową budowaną przez USA. Źródła w Pentagonie oceniają, że prędkość maksymalna chińskiej głowicy manewrującej może sięgać nawet Ma10. Być może do realnej obrony przed nim będą zdolne systemy laserowe o dużej mocy, wsparte odpowiednimi systemami rozpoznania. Prace nad nimi są jednak dopiero w fazie początkowej – podaje branżowy portal altair.com.pl.

Według The Washington Free Beacon, był to już siódmy test chińskiej naddźwiękowej głowicy manewrującej, począwszy od pierwszego, 9 stycznia 2014 (wszystkie były udane). W przyszłości ma ona stanowić uzbrojenie rakiet balistycznych, zdolne do zaatakowania dowolnego celu na Ziemi w ciągu godziny. Na liście jej celów mogą znajdować się obiekty strategiczne w USA lub pływające po oceanach grupy lotniskowców. Głowica będzie mogła przenosić ładunki nuklearne lub konwencjonalne.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

2 Komentarze

  1. Amerykanie wg Chin, za bezczelnie ingeruj? w ich obszary morskie.
    Inn? spraw? jest, ?e Chiny rosn? w si?? i… Oby nie uzna?y, ?e (jak ju? kiedy? bywa?o) potrzebna im nowa „przestrze? ?yciowa”.
    Ameryki nie lubi?, Chinom natomiast nie wierz?…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*