W centrum Odessy policja wykryła ładunek wybuchowy

Ukraińska policja wykryła ładunek wybuchowy w pobliżu samochodu w centrum Odessy, podejrzany o podłożenie bomby został aresztowany – podaje biuro prasowe zarządu Policji Narodowej Ukrainy w obwodzie odeskim.

 

„Podczas kontroli operacyjnej terenu pracownicy policji przy ul. Deribasowska w pobliżu samochodu marki Gazel wykryli ładunek wybuchowy przypominający bombę dymną. Na miejscu zdarzenia został także zatrzymany 20-letni mężczyzna, którego związek z tym incydentem jest ustalany” — czytamy w komunikacie.   

Mieszkańcy Odessy dzisiaj z rana przynoszą kwiaty na plac Kulikowe Pole, na którym miały miejsce tragiczne wydarzenia 2 maja 2014 roku.

Dzisiaj przypada 2. rocznica tragicznych wydarzeń 2 maja 2014 roku w Odessie. W mieście odbędzie się marsz żałobny ku pamięć ofiar zaplanowany na 14:00.

Mieszkańcy miasta stoją w kolejce przy wykrywaczach metali, aby przedostać się na Kulikowe Pole, już zebrało się kilkadziesiąt osób, na razie nie mogą jednak tam trafić, ponieważ funkcjonariusze sprawdzają informację o zaminowaniu placu.

Od rana plac jest otoczony przez milicję. Jest otwarte tylko jedno przejście, przy którym są ustanowione wykrywacze metali. Poza tym dookoła placu stoją pojazdy wojskowe, znajduje się wielu funkcjonariuszy, przedstawicieli gwardii narodowej i batalionów ochotniczych. Ruch transportu na ulicach w pobliżu Kulikowego Pola jest ograniczony.

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

1 Komentarz

  1. zebyscie ukra milion lat w piekle sie palili zeby na was wszelkie plagi spadly za to ludobojstwo . Do dzisiaj zmarlo z powodu waszej rzezi 397 osob . Badzcie ukra nazi banderowcy przekleci !!!!!!!!!!!

Komentowanie jest wyłączone.