USA prowadzą wojnę przeciwko ludzkości – alarmuje Stephen Lendman

USA prowadzą wojnę przeciwko ludzkości – alarmuje Stephen LendmanStany Zjednoczone od dawna prowadzą wojnę przeciwko ludzkości i stały się największym zagrożeniem dla pokoju na świecie oraz przetrwania ludzi – uważa Stephen Lendman, autor licznych książek i publikacji poświęconych współczesnym systemom politycznym i finansowym.

 

Zdaniem Lendmana USA to brudny, skorumpowany system, który prowadzi „niekończącą się wojnę przeciwko krajom, które nikomu nie zagrażają, ryzykując rozprzestrzenianie się konfliktów, gwałcąc je i plądrując, wykorzystując ich ludność, kradnąc zasoby naturalne oraz narzucając prawo policyjne i wspierając korporacje w celu stworzenia społecznej sprawiedliwości analogicznej do tej, z którą mamy do czynienia w Ameryce”.

– Ameryka to pozór demokracji – mówił dalej – ale jest nawet gorzej, ponieważ ona dosłownie prowadzi wojnę z ludzkością. I jeżeli nawet przejdzie to kiedykolwiek w bezpośrednią konfrontację z inną potęgą nuklearną jak na przykład Rosja, będzie to kurtyna dla nas wszystkich. To jest największe niebezpieczeństwo, Ameryka to największe niebezpieczeństwo dla pokoju na świecie i przeżycia ludzkości – skonstatował.

Były prezydent USA Jimmy Carter powiedział we wtorek podczas jednego z wywiadów, że Stany Zjednoczone stały się „oligarchią”, w której „nieograniczone polityczne przekupstwo kompletnie wywróciło nasz system polityczny do góry nogami jako element spłaty głównych wierzycieli”. Dodał, że zarówno Demokraci jak i Republikanie „patrzą na te nielimitowane pieniądze jako zyski dla siebie samych.

W ocenie Lendmana, który w pełni zgadza się z diagnozą postawioną przez Cartera, ten ostatni „jest z pewnością najlepszym z byłych prezydentów USA”. – Interesy wielkiego kapitału, jak banków na Wall Street, gigantycznych korporacji, udzielają uczestnikom kampanii wyborczych darowizn. To zawsze są inwestycje. To nie są darowizny, ale inwestycje – wskazał komentator polityczny.

– Dajesz kandydatowi milion dolarów, a chcesz odebrać jakieś sto milionów w zamian, a może nawet miliard. Tak działa system w Stanach Zjednoczonych – skonstatował.

Karolina Maria Koter

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*