Ukraińscy naziści w rocznicę powstania czczą oddział SS Dirlewanger

Znana ukraińska organizacja neonazistowska Misanthropic Division w rocznicę wybuchu powstania warszawskiego postanowiła przypomnieć o zbrodniczej 36 Dywizji Grenadierów SS Dirlewanger.

 

Misanthropic Division to grupa, której członkowie dali o sobie znać także w Polsce, gdzie wywołali skandal obrażając pamięć pomordowanych w obozie koncentracyjnym na Majdanku.

Jak zauważył Tomasz Maciejczuk wczoraj na swojej stronie Misanthropic Division zamieściła neutralny wpis o powstaniu warszawskim i dołączyła do niego piosenkę „Russkij Korpus – Dirlewanger”. W piosence dirlewangerowcy przedstawieni są jako bohaterowie, Ukraińcy, Rosjanie i Niemcy, którzy „zaczęli rzeź narodu niewolników”.

Oddział SS Dirlewanger to wyjątkowo zbrodnicza formacja złożona z kryminalistów. Brała udział w bestialskich mordach ludności cywilnej w czasie powstania warszawskiego.

Pół roku temu o dirlewangerowcach znów stało się głośno, kiedy Tomasz Maciejczuk ujawnił zdjęcia walczącego w Donbasie batalionu „Ajdar”. Można było na nich zobaczyć, że niektórzy ukraińscy żołnierze noszą emblematy SS Dirlewanger.

Wykop.pl

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*