Interfax: Separatyści zatrzymali „najemników” z Polski. MSZ dementuje

Separatyści na wschodzie Ukrainy zatrzymali zagranicznych najemników.

 

Przedstawiciel władz samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej Myrosław Rudenko twierdzi, że separatyści na wschodzie Ukrainy zatrzymali zagranicznych najemników, wśród których mają znajdować się Polacy – poinformowała w poniedziałek rosyjska agencja Interfax. Według separatystów, najemnicy mieli być zatrudnieni przez armię ukraińską. Polski MSZ dementuje: To czarny PR.

– Wśród jeńców byli mężczyźni o afrykańskim wyglądzie, było wielu obywateli Czech i Polski. Były również przypadki zatrzymania dowódców najemników, którymi okazali się polscy obywatele – powiedział Rudenko.

Dodał, że nie zna losu zatrzymanych obcokrajowców, ale nie wykluczył, że znajdują się w areszcie.

Polski MSZ szybko zdementował informację.

„Nie potwierdzam informacji o zatrzymaniu przez separatystów obywateli RP wśród najemników na Ukrainie wschodniej. To element czarnego PR” – napisał na Twitterze Marcin Wojciechowski, rzecznik resortu.

Nie potwierdzam informacji o zatrzymaniu przez separatystów obywateli RP wśród najemników na Ukrainie wschodniej. To element czarnego PR.

– O wymianie więźniów od dawna nie słyszałem – wskazał. Wcześniej gubernator obwodu donieckiego Serhij Taruta mówił, że w niewoli u separatystów jest obecnie ponad 200 ludzi – obywateli różnych krajów. Według niego stronę rządową w czasie negocjacji o uwolnieniu zatrzymanych reprezentuje mer Doniecka Ołeksandr Łukjanczenko. Negocjacje są trudne ze względu na częste zmiany negocjatorów po stronie separatystów.

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*