Rosja gotowa do „pokojowej operacji” na Ukrainie

Dowódcy rosyjskich jednostek otrzymali rozkaz pozostawania w stanie gotowości do przeprowadzenia „operacji pokojowej” na terytorium Ukrainy.

 

Rosja ściąga wojska w pobliże ukraińskiej granicy koło obwodu ługańskiego – poinformował szef ukraińskiej grupy analitycznej „Informacyjny opór” Dmitrij Tymczuk.

„Rosyjskie wojska przemieszczają się do granicy z Ukrainą na wysokości obwodu Łużańskiego (…) dowódcy rosyjskich jednostek otrzymali polecenie by być w stanie gotowości do przeprowadzenia „operacji pokojowej” na terytorium Ukrainy” – napisał Tymczuk.

W piątek, 16 maja, podczas wspólnej konferencji z ministrem spraw zagranicznych Ukrainy Andrijem Deszczycą, przebywający w Kijowie szef polskiej dyplomacji Radosłąw Sikorski stwierdził, że „Ukraina musi zrobić wszystko, aby 25 maja odbyły się wybory prezydenckie we wszystkich regionach i bez żadnej presji”.

„25 maja będziemy wybierać Parlament Europejski, wy – prezydenta. Apeluję do wszystkich o maksymalny udział w tych wyborach, aby ich wynik był przekonujący”. Cytowany przez Interfax-Ukraina, Sikorski podkreślił wagę tego, aby we wschodnich regionach wybory odbyły się bez presji i użycia siły.

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*