Janusz Palikot: Dziś Kaczyński najchętniej byłby z polską armią pod Kijowem albo Donieckiem

W sobotę Europa Plus Twój Ruch zorganizowała w Warszawie wyborczą konwencję. – Monarchiści, którzy szukają w Polsce króla, niech go szukają dalej, ale nie kosztem wspólnej Europy – mówił na spotkaniu w Reducie Banku Polskiego Aleksander Kwaśniewski.

 

Sobota na tydzień przed wyborami do Parlamentu Europejskiego stała się dla polityków dobrą okazją do przypomnienia o swoich najważniejszych postulatach: tego dnia konwencję zorganizował nie tylko SLD, ale także Europa Plus Twój Ruch. „To taki najważniejszy punkt naszej kampanii, bo to ostatni weekend przed wyborami” – podkreślił rzecznik Twojego Ruchu. I jak się można było spodziewać, na imprezie tego drugiego ugrupowania nie zabrakło odniesień do ich lewicowego rywala.

O ile w południe Leszek Miller ostrzegał przed skrajną prawicą i „oszołomami” oraz “brunatną hydrą, która podnosi głowę”, o tyle przemawiający na konwencji Europy Plus Twojego Ruchu Aleksander Kwaśniewski odnosił się właśnie do szefa SLD. – Szczera i trudna współpraca jest lepsza od zakłamanej szorstkiej przyjaźni – mówił przywołując określenie, którym w czasie jego prezydentury opisywano jego relację z Leszkiem Millerem.

– Monarchiści, którzy szukają w Polsce króla, niech go szukają dalej, ale nie kosztem wspólnej Europy – stwierdził też Kwaśniewski komentując postulaty Janusza Korwin-Mikkego. Do lidera KNP odniósł się też ostrzegając wyborców przed politykami, którzy chcą zamienić Parlament Europejski w „dom uciech”.

Janusz Palikot również mówił dużo o politycznych przeciwnikach Twojego Ruchu, m.in. wspominając Jarosława Kaczyńskiego: – Dziś Kaczyński najchętniej byłby z polską armią pod Kijowem albo Donieckiem i tam wdawałby się w kolejną dziką, nieprzemyślaną i niedobrą dla naszego państwa awanturą militarną – oceniał. Podobnie jak Kwaśniewski atakując Millera, Palikot mówił, że SLD jest “partią prorosyjską”.

Z kolei Barbara Nowacka nawiązała podczas swojego przemówienia do przypadającego 17 maja Międzynarodowego Dnia Walki z Homofobią. – Więcej wolności, więcej równości! 25 maja głosuj na Europę Plus Twój Ruch! – mówiła Nowacka.

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*