Dowództwa Sił Powietrznych i Obrony Przeciwlotniczej Rosji i Białorusi przeprowadzają manewry na poligonie Aszułuk

Kierownictwo Sił Powietrznych i Obrony Przeciwlotniczej Rosji i Biłorusi omówi problematyczne pytania i oceni realne działania wojsk Wojsk Lotniczych i OPL podczas manewrów na poligonie Aszułuk w obwodzie Astrachańskiem. O tym dziś powiedział przedstawiciel ministerstwa obrony FR pułkownik Igor Klimow.

 

„Dzisiaj na poligonie Aszułuk (w Centrum Bojowego Przygotowania i Bojowego Zastosowania Wojsk Lotniczych) rozpoczęły się warsztaty metodyczno-szkoleniowe i wspólna powietrzno-ogniowa konferencja kierownictwa Sił Powietrznych Rosji i WLOP Białorusi. Przedsięwzięcie będzie kontynuowane do dznia 25 kwietnia. Uczestnicy konferencji wezmą udział w dyskusji na temat problematycznych kwestii i pokozowych treningach, ocenią realne działania wojsk ocenią realizację zadań szkoleniowych i bojowych podczas ćwiczeń, w którym bierze udział 1-е Dowództwo Wojskami Lotniczymi i OPL, a także jednostki Zachodniego okręgu wojskowego” – powiedział Klimow.

Według jego słów, przedsięwzięcie zgromadziła ponad 150 przedstawicieli wojskowych instytucji edukacyjnych, naukowo-badawczych organizacji Wojsk Lotniczych i przedsiębiorstw obronno-przemysłowego kompleksu Rosji. Praktyczne zagadnienia konferencji będą odpracowywały się na poligonie Ashuluk podczas planowych ćwiczeń z bojowym strzelaniem Brygady Obrony Powietrzno-Kosmicznej i Pułku Lotnictwa Myśliwskiego.

W trudnych warunkach z uzyciem zakłóceń elektronicznych będą przeprowadzone na żywo strzelania przeciwlotniczego systemu rakietowego S-300, przeciwlotniczego kompleksu Pancyr-S. Samoloty bojowe Su-34, Su-35, Jak-130, MiG-29 wykonują strzelania rakietowe i uderzenia bombowe.

Adam Kamiński

Więcej postów