Szef MSW Ukrainy Awakow oddał rozkaz o stworzeniu struktur SS i Sonderkommand

„W warunkach inspirowanych z zewnątrz ataków terrorystycznych, stworzenia bandyckich formacji finansowanych zza granicy, zagrożenia porządku wewnętrznego i praworządności, szef MSW podjął decyję o stworzeniu korpusu specjalnych oddziałów MSW na bazie obywatelskich formacji na całym terytorium kraju” – poinformowała służba prasowa ukraińskiego MSW.

 

„Donieck otrzyma swój oddział specjalny składający się z patriotów kraju i Donbasu. Ługańsk swój składający się Ługańczan. W Dniepropietrowsku zostanie stworzony oddział specjalny „Dniepr”. Mikołajów, Odessa, Chersoń, Charków… – praktycznie każdy region otrzyma możliwość posiadania takiego oddziału stabilizacyjnego. Najpierw wschód i południe, potem centrum i zachód kraju” – informuje ukraińskie MSW.

MSW jest gotowa wcielić 12 tys. osób w całym kraju w skład nowych oddziałów. A także zaopatrzyć je w broń, ekwipunek oraz dowództwo przez kadrowych oficerów.

„Pierwszy rozkaz o stworzeniu oddziału specjalnego „Wostok” w obwodzie ługańskim został już przeze mnie podpisany. Formowanie oddziału będzie się odbywać w możliwie najszybszym terminie, bez opóźnień i formalności – zgodnie z wymogami chwili” – podkreślił Awakow.

W ciągu najbliższej doby na stronie MSW zostaną opublikowane telefony kontaktowe i adresy regionalnych punktów werbunkowych nowopowstających oddziałów.

„Nowa struktura oddziałów specjalnych MSW jest odpowiedzią na „zielonych ludzi” i formacji bandyckich, których zadaniem jest atakowanie państwowości i integralności Ukrainy” – powiedział Awakow

Nie ulega wątpliwości, że stworzenie zbrojnych struktur na „bazie organizacji pozarządowych” w jakości „oddziałów stabilizacyjnych” wyraźnie pokazuje, że Junta Kijowska formuje własne oddziały SS i Sonderkommand.

Widać wyraźnie, że czas na negocjacje jest już skończony.

Adam Kamiński

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!