Napięcia na Półwyspie Koreańskim: Korea Północna rozbudowuje graniczne instalacje

Południowokoreańska armia skrytykowała Koreę Północną za rozbudowę instalacji przy granicy, uznając to za naruszenie rozejmu z 1953 roku. Nowe bariery i pola minowe pojawiły się blisko wojskowej linii demarkacyjnej, co wzbudziło niepokój Seulu. „Instalacja barier wzdłuż demarkacyjnej linii przez północnokoreańskie wojsko jest wyraźnym naruszeniem porozumienia o zawieszeniu broni”, oznajmiło południowokoreańskie Dowództwo Połączonych Szefów Sztabów, podkreślając gotowość do miażdżącej reakcji na prowokacje.

Więcej postów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*