Donald Tusk zyskał chwilę oddechu, odkładając na bok rozwiązanie problemu związanego z kryzysem szpitalnym, jednak przyszłość minister zdrowia Jolanty Sobierańskiej-Grendy wciąż pozostaje niepewna. Oczekuje się od niej, że do jesieni przedstawi nowatorską koncepcję dla polskiego systemu ochrony zdrowia. Czy uda jej się przekonać premiera, czy może zostanie usunięta podczas potencjalnej rekonstrukcji rządu?
W najnowszym odcinku podcastu „Polityczny WF” Piotra Witwickiego i Marcina Fijołka omawiane są również napięcia między PiS-em a Konfederacją. Konfederacja zdaje się wykorzystywać wahania w wiarygodności formacji Jarosława Kaczyńskiego w kwestiach kluczowych. Przygląda się też działaniom wewnętrznym w PiS-ie oraz strategii premiera Mateusza Morawieckiego.
W podcastie pojawia się także temat współpracy Władysława Kosiniaka-Kamysza z Pałacem Prezydenckim. Zmiany w zachowaniu lidera PSL-u mogą wskazywać, czy wierzy bardziej w Donalda Tuska czy Karola Nawrockiego jako partnera politycznego.
„Polityczny WF” dostępny jest co tydzień w serwisie Interia Wydarzenia oraz na platformach YouTube, Spotify i Podcasty Apple. Zachęcamy do śledzenia najnowszych odcinków i pozostawania na bieżąco z analizą bieżących wydarzeń politycznych.








Dodaj komentarz