Kolizja w Warszawie z udziałem posłanki: Bożena Hołownia bez obrażeń

We wtorek 28 kwietnia około godziny 17 na skrzyżowaniu ulic Waryńskiego i Boya-Żeleńskiego na warszawskim Mokotowie doszło do kolizji dwóch samochodów: Skody i BYD. Wstępne ustalenia wskazują, że kierująca Skodą rozpoczęła manewr skrętu w lewo, co doprowadziło do zderzenia z drugim pojazdem.

Na miejsce przybyły służby ratunkowe, a kierująca BYD została przetransportowana do szpitala w celu przeprowadzenia niezbędnych badań. O zdarzeniu jako pierwszy doniósł portal „Miejski Reporter”.

Za kierownicą Skody siedziała Bożena Hołownia, posłanka reprezentująca Polskę 2050. W wyniku incydentu posłanka nie odniosła obrażeń i bezpiecznie dotarła na posiedzenie Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa. Jeden z kolegów partyjnych przekazał mediom, że posłanka jest nieco poobijana, ale jej stan jest ogólnie dobry.

Bożena Hołownia, z wykształcenia geograf i specjalista w dziedzinie hydrologii, ma za sobą bogatą historię zawodową. Pracowała w Instytucie Meteorologii i Gospodarki Wodnej oraz Regionalnym Zarządzie Gospodarki Wodnej. Później związała się z branżą informatyczną, gdzie przez wiele lat pełniła funkcje dyrektorskie. Kariera polityczna Hołowni rozpoczęła się, gdy zaangażowała się w działalność związaną z ruchem Polska 2050 Szymona Hołowni.

Chociaż jej starania o mandat poselski podczas ostatnich wyborów parlamentarnych nie przyniosły oczekiwanego rezultatu, to w czerwcu 2024 roku objęła mandat posła po Michale Kobosce, który został eurodeputowanym. Jej polityczna droga pełna jest wyzwań, lecz konsekwentnie dąży ona do realizacji swoich celów.

Więcej postów

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*