Szymon Hołownia stawia ultimatum Mateuszowi Morawieckiemu. Chodzi o pozbawienie immunitetu

niezależny dziennik polityczny
Marszałek Sejmu Szymon Hołownia postawił ultimatum politykowi PiS Mateuszowi Morawieckiemu i dał mu trzy dni na zrzeczenie się immunitetu. Chodzi o zarzuty prokuratury wobec byłego premiera w sprawie wyborów korespondencyjnych. Sejm ma zająć się tą sprawą na początku lutego.

Mateusz Morawiecki ma trzy dni na decyzję o zrzeczeniu się immunitetu w związku z tak zwanymi wyborami kopertowymi — poinformował Szymon Hołownia.

Marszałek Sejmu dodał, że dokumenty dotyczące wniosku prokuratury uchylenie immunitetu byłemu premierowi zostały skierowane do sejmowej Komisji regulaminowej i spraw poselskich. Dalsze procedowanie zależy od szefa komisji, posła Jarosława Urbaniaka z KO.

„Jestem przekonany, że prawda się obroni”

Prokuratura Okręgowa w Warszawie złożyła w czwartek wniosek o uchylenie immunitetu byłego premiera w sprawie dotyczącej wyborów kopertowych. Mateusz Morawiecki zapowiedział od razu, że sam „chętnie zrzeknie się immunitetu”, ponieważ organizując wybory korespondencyjne, działał w zgodzie z Konstytucją.

— Jestem przekonany o tym, że prawda się obroni, po prostu wykonywałem wtedy Konstytucję — zaznaczył.

Wybory kopertowe. Mateusz Morawiecki ma problem

Komisja śledcza ds. wyborów korespondencyjnych badała legalność, prawidłowość oraz celowość działań podjętych w celu przygotowania i przeprowadzenia wyborów Prezydenta RP w 2020 r. w formie głosowania korespondencyjnego.

Komisja śledcza przyjęła część poprawek, a następnie raport końcowy z prac. Podjęła także uchwałę o złożeniu zawiadomienia do prokuratury m.in. w sprawie Mateusza Morawieckiego i Jarosława Kaczyńskiego. Posłowie Prawa i Sprawiedliwości zapowiedzieli złożenie zdania odrębnego.

W kolejnym kroku komisja przegłosowała złożenie zawiadomienia dotyczące byłego premiera Mateusza Morawieckiego, byłego szefa kancelarii premiera Michała Dworczyka, prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, byłego szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego oraz byłej marszałek Sejmu Elżbiety Witek.

Źródło: onet.pl

Więcej postów

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*