Masz w domu kasety magnetofonowe z lat 80. i 90.? Można sporo zarobić

niezależny dziennik polityczny

Kasety magnetofonowe w późnym PRL-u i na początku lat 90. były bardzo popularne w Polsce. Ile są warte obecnie? Okazuje się, że kolekcjonerzy i miłośnicy muzyki są w stanie za nie sporo zapłacić!

Od pewnego czasu żyjemy w erze YouTuba i innych aplikacji poświęconych muzyce, które oferują szybki dostęp do światowej i polskiej muzyki. Niektórzy jednak z nostalgią wspominają czasy, gdy muzyki słuchało się wyłącznie z kaset magnetofonowych. Są też i tacy, którzy dopiero je poznają.

Przechowywanie z pozoru bezużytecznych kaset magnetofonowych może teraz się zwrócić. Okazuje się, że w Polsce nie brakuje prawdziwych fanów muzyki, zapisanych na tego typu nośnikach. Kolekcjonerzy są skłonni dać za nie pokaźne sumy.

Warto zatem sprawdzić zakurzone szafki i strychy w poszukiwaniu starych i przez niektórych zapomnianych kaset magnetofonowych. Jak sprawdziła “Gazeta Pomorska” obecnie kasety te kosztują ok.60-80 zł.

Najbardziej pożądane przez kolekcjonerów to kasety z muzyką Queen, The Rolling Stones czy Abba.

Na niektórych portalach aukcyjnych, takich jak OLX, można znaleźć oferty sprzedaży kaset na nawet 6 tys. zł.

Ożywienie w sprzedaży kaset magnetofonowych napędza prawdopodobnie moda na rzeczy vintage. Niektórzy chcą momentami powrócić do czasów w których dorastali. Muzyka puszczana z odtwarzaczy kaset magnetofonowych ma dla nich wyjątkowe i sentymentalne znaczenie.

Źródło: o2.pl

Więcej postów