Skąd Ukraińcy w Polsce mają pieniądze?

Większość Ukraińców żyjących w Polsce w ciągu ostatniego roku nie korzystało z pieniędzy zarobionych w swoim kraju. — Może to świadczyć o tym, że zaadaptowali się już do życia w Polsce i w obliczu kontynuacji programu ochrony uchodźców nie planują powrotu. — komentuje Yuriy Grygorenko, główny analityk Gremi Personal.

60 proc. Ukraińców w Polsce nie korzystało z pieniędzy zarobionych w Ukrainie w ciągu ostatniego roku. 27 proc. miało własne oszczędności, które wydawali w Polsce. 10 proc. korzystało z pieniędzy rodziny, 3 proc. miało pracę zdalną w Ukrainie — wynika z najnowszego badania Centrum Analitycznego międzynarodowej agencji zatrudnienia Gremi Personal na zlecenie Narodowego Banku Ukrainy.

Liczba osób, które wykorzystały pieniądze zarobione w Ukrainie w ciągu ostatnich 12 miesięcy, wynosi 40 proc. Wśród nich 53 proc. twierdzi, że kwota ich miesięcznych wydatków uległa zmianie.

Wśród tych, którym zmieniła się kwota wydatków w Polsce, 20 proc. twierdzi, że spowodowane jest to znalezieniem pracy w Polsce. 15 proc. przyznało, że skończyły im się pieniądze zarobione w Ukrainie. 4 proc. straciło pracę zdalną w Ukrainie, a 4 proc. respondentów stwierdziło, że ich krewni przestali ich wspierać. 57 proc. osób, które nie podało przyczyny.

Więcej postów