Ogłoszono listę najlepszych restauracji na świecie. Jeden kraj zachwycił

Niezależny dziennik polityczny

W Las Vegas w USA przyznano “Kulinarne Oscary”. Szczególnie jeden kraj miał powody do ogromnej radości. To kraj europejski.

Jeśli ktoś miał wątpliwości co do tego, jaki kraj może się poszczycić najlepszą kuchnią, dostał właśnie odpowiedź.
Po ogłoszeniu 50 najlepszych restauracji świata na rok 2024 okazało się, że liderem jest Hiszpania. Na liście znalazło się sześć restauracji z Europy – trzy z nich znalazły się w pierwszej piątce.

Oscary w Las Vegas

Nagrody – uważane za Oscary światowej elegancji kuchni – wręczono podczas ceremonii w hotelu Wynn w Las Vegas, a główną nagrodę odebrał barceloński Disfrutar. W zeszłym roku zajęła drugie miejsce i jest prowadzona przez szefów kuchni Oriola Castro, Eduarda Xatrucha i Mateu Casanasa.

Fakt, że to trio spotkało się podczas pracy w legendarnej restauracji El Bulli, powinien dostarczyć kilku wskazówek, czego mogą się spodziewać goście – pomysłowych i zabawnych dań przygotowanych z kunsztem technicznym, takich jak pączek Panchino wypełniony kawiorem, mrożona kanapka z gazpacho i squab z kombu spaghetti, migdały i winogrona.

Gwiazda z okolic Bilbao

Na drugim miejscu uplasował się Asador Etxebarri z Atxondo, niedaleko Bilbao. Pod przywództwem szefa kuchni Victora Arguinzoniza restauracja słynie z grillowania, który podkreśla jakość składników, na przykład czerwonej krewetki Palamós, która jest po prostu grillowana i podawana samodzielnie.

Trzecie miejsce zajęła paryska Table, a czwarte kolejna restauracja z Hiszpanii – madrycka Diverxo.

Na piątym miejscu znalazła się Maido z Limy, jedna z trzech restauracji z miasta, które znalazły się na liście.
Hiszpania została największym zwycięzcą nocy w Vegas. Jeśli chodzi o miasta, na pierwszym miejscu znalazły się Paryż i Bangkok, każdy z czterema restauracjami na liście.

Wyróżnienia dla Amerykanów

Jeśli chodzi o kraj będący gospodarzem wydarzenia, na tegorocznej liście 50 najlepszych restauracji znalazły się dwie restauracje w USA. Atomix z Nowego Jorku uplasował się w tym roku na szóstym miejscu, a SingleThread z kalifornijeskiego Healdsburg uplasował się na 47. miejscu.

Lista została opracowana na podstawie głosów Akademii 50 Najlepszych Restauracji Świata, która składa się z 1080 międzynarodowych ekspertów branży restauracyjnej, w tym autorów tekstów kulinarnych i szefów kuchni, w 27 regionach na całym świecie.

Żródło: i.pl

Więcej postów