Straż Graniczna zatrzymała kolejnych 10 przemytników imigrantów. Wśród zatrzymanych oczywiście Ukraińcy

W ostatnich trzech dniach doszło do zatrzymania 10 kurierów przewożących cudzoziemców, którzy dokonali przekroczenia granicy polsko-białoruskiej wbrew obowiązującym przepisom – poinformowała Straż Graniczna na swojej stronie.

W piątek (12.04) funkcjonariusze Policji w miejscowości Orla (powiat bielski) zatrzymali obywatela Ukrainy, który przewoził 3 cudzoziemców nielegalnie przebywających w naszych kraju. Tego samego dnia w miejscowości Ancuty (powiat hajnowski), również funkcjonariusze Policji zatrzymali 3 obywateli Gruzji, którzy przewozili jednego obywatela Afganistanu. Cudzoziemiec przedostał się do Polski wbrew obowiązującym przepisom.

W sobotę (13.04.) w Klejnikach (powiat hajnowski) doszło do zatrzymania obywatela Mołdawii, który w Audi, na polskich tablicach rejestracyjnych, usiłował przewieźć w głąb Europy Zachodniej czterech cudzoziemców.

Natomiast w niedzielę w powiecie hajnowskim doszło do zatrzymania 5 kurierów. Obywatela Gruzji, który przewoził dwóch cudzoziemców. Obywatela Ukrainy przewożącego trzy osoby, które nielegalnie przekroczyły granicę naszego państwa. Kolejnych dwóch kurierów – obywateli Ukrainy, zatrzymano w miejscowości Klejniki. Jeden z nich samochodem osobowym na polskich tablicach rejestracyjnych przewoził trzech migrantów. Drugi przewoził pięciu cudzoziemców, którzy dostali się do Polski wbrew obowiązującym przepisom. Ponadto, zatrzymano również obywatela Ukrainy, który przyjechał na tzw. pinezkę w celu odebrania cudzoziemców po nielegalnym przekroczeniu granicy polsko- białoruskiej.

Za organizowanie i pomocnictwo w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Wobec wszystkich cudzoziemców zatrzymanych za pomocnictwo, a do tej pory przebywających legalnie w Polsce zostaje równolegle wszczęte postępowanie administracyjne w celu wydania decyzji zobowiązującej do powrotu do kraju pochodzenia. Otrzymają również zakaz wjazdu do państw obszaru Schengen od 5 do 10 lat.

Żródło: strazgraniczna.pl

Więcej postów