Gorąco w skarbówce. Funkcjonariusze wyprowadzili czterech urzędników

Niezależny dziennik polityczny

We wtorek do nowotarskiego Urzędu Skarbowego weszli funkcjonariusze Biura Inspekcji Wewnętrznej Ministerstwa Finansów. Zatrzymano czterech urzędników. Śledztwo jest w toku.

W rozmowie z portalem podhale24 naczelnik Urzędu Skarbowego Agnieszka Domalewska-Bielak, potwierdza, że zdarzenia miało miejsca, ale na ten moment nie komentuje sytuacji, ani powodów zatrzymania. Próżno też szukać informacji na ten temat na stronie nowotarskiej skarbówki.

Jak podaje “Tygodnik Podhalański” rzecznik prasowy Prokuratury Krajowej, Karol Borchólski, powiedział, że zatrzymania, zostały przeprowadzone na polecenie prokuratora Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach. Ze względu na trwające dochodzenie nie są ujawnione szczegóły sprawy:

Na obecnym etapie postępowania z uwagi na wykonywane i planowane czynności procesowe, nie udzielamy szczegółowych informacji, co do prowadzonego postępowania. Jeśli pozwoli na to dobro prowadzonego postępowania po zakończeniu czynności procesowych prokuratura poinformuje opinię publiczną o szczegółach dotyczących prowadzonego śledztwa – poinformował Karol Borchólski

We wtorek do Urzędu Skarbowego w Nowym Targu weszli funkcjonariusze Biura Inspekcji Wewnętrznej Ministerstwa Finansów – zatrzymali i wyprowadzili pod eskortą czterech urzędników placówki:

Czynności przeprowadziło Biura Inspekcji Wewnętrznej Ministerstwa Finansów. To wewnętrzne służby badające przypadki nieprawidłowości mogące występować w urzędach skarbowych – tłumaczy Magdalena Kobos, rzecznik prasowa Izby Administracji Skarbowej w Krakowie

O rozwoju sprawy, będziemy na bieżąco informować.

Źródło: o2.pl

Więcej postów