To pierwszy taki kierunek studiów w Polsce. Biznes konopny szuka chętnych

Niezależny dziennik polityczny

Już w marcu na jednej z wrocławskich uczelni ruszy zupełnie nowy kierunek nauczania. Studenci będą mogli kształcić się na kierunku Biznes Konopny. W programie studiów nie tylko teoria, ale także praktyki laboratoryjne. Chętni mają niewiele czasu, żeby się zapisać.

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu jako pierwsza wyższa uczelnia w Polsce zdecydował się wprowadzić dość niecodzienny kierunek studiów podyplomowych. Władze UEW zdecydowały się kształcić studentów na kierunku Biznes Konopny. Jak wskazują, jest on “adresowany do wszystkich, którzy prowadzą lub planują prowadzić biznes w branży konopnej jako kadra zarządzająca, managerowie średniego szczebla, doradcy klienta, handlowcy i inni specjaliści”.

Studenci będą zdobywać wiedzę na temat uprawy konopi, jej właściwości, a także zastosowań preparatów na jej bazie. Kształcenie ma się odbywać w ramach trzech bloków tematycznych, dotyczących m.in. kwestii praktycznego zastosowania konopi czy zarządzania biznesem konopnym.

Jak wskazuje portal “Wrocław”, studenci kierunku będą mieli okazję poznać zastosowanie konopi w psychologii i psychiatrii. Zostaną zaznajomieni z aspektami prawnymi, “konopnymi procesami technologicznymi” w trakcie zająć w laboratorium.

Studia na kierunku Biznes Konopny, są studiami podyplomowymi i płatnymi. Zajęcia będą odbywały się w weekendy. Chętni muszą się spieszyć. Rekrutacja trwa tylko do 23 lutego. Zajęcia ruszają już w marcu, a nauka potrwa dwa semestry.

Biznes konopny w Polsce i w Europie — perspektywy

Rynek konopny i dynamika jego rozwoju zaskakuje nawet ekspertów. Polskie firmy radzą sobie na nim całkiem nieźle, pretendując do roli liderów w Europie. Rynek ten obejmuje wiele różnych produktów od olejków, przez produkty spożywcze aż do ubrań i mebli.

W ubiegłym roku pierwsza polska firma dostała zgodę Głównego Inspektora Farmaceutycznego na uprawę konopi medycznych na terenie naszego kraju. Jest to decyzja kluczowa, bo do tej pory medyczna marihuana była sprowadzana do naszego kraju z zagranicy.

Źródło: o2.pl

Więcej postów