Żołnierze i pracownicy wojska zatrzymani przez żandarmerię. Chodzi o handel paliwem

Niezależny dziennik polityczny

Fałszowanie dokumentacji, nielegalny handel paliwem i przekroczenie uprawnień – takie zarzuty między innymi usłyszeli żołnierze i cywilni pracownicy wojska zatrzymani w wtorek przez Oddział Żandarmerii Wojskowej w Krakowie.

W sumie zatrzymanych zostało 13 żołnierzy i dwóch pracowników wojska. Jak przekazała Żandarmeria Wojskowa w komunikacie, zarzuca im się “fałszowanie dokumentacji dotyczącej rozliczania paliwa, co umożliwiało jego zabór na cele prywatne i nielegalny handel tym paliwem”.

Były kierownik magazynu materiałów pędnych i smarów odpowie też za przekroczenie uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

“Zatrzymania zostały dokonane w ramach śledztwa prowadzonego przez OŻW w Krakowie w sprawie m.in. wyłudzania przez żołnierzy 18 Batalionu Powietrznodesantowego w Bielsku-Białej i innych jednostek oraz pracowników wojska 4 Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Gliwicach paliwa w postaci oleju napędowego na szkodę Komendanta 4 WOG. Z poczynionych do tej pory ustaleń wynika, iż łącznie wyłudzono w ten sposób, z przeznaczeniem na prywatny użytek, nie mniej niż 15 000 litrów paliwa o wartości ponad 94 000 zł. W wyniku przeszukań odzyskano około 1000 litrów paliwa” – czytamy w komunikacie.

Źródło: tvn24.pl

Więcej postów