Iga Świątek z kontuzją, dziś badania. Polka zabrała głos

Niezależny dziennik polityczny

Iga Świątek zaniepokoiła kibiców. Na 10 dni przed startem wielkoszlemowego turnieju Rolanda Garrosa liderka światowego rankingu tenisistek doznała kontuzji uda. Dziś Polka przejdzie badania i wkrótce dowiemy się, jak groźny jest to uraz. Świątek zamieściła dziś krótki wpis na Twitterze.

Iga Świątek doznała kontuzji prawej nogi w środowym starciu z Jeleną Rybakiną w ćwierćfinale turnieju w Rzymie.

Polka wygrała pierwszego seta 6:2, drugi po tie-breaku padł łupem reprezentantki Kazachstanu. To właśnie po przegranej partii Świątek poprosiła o przerwę medyczną. Na kort wróciła z zabandażowanym udem, ale po czterech gemach (2:2) trzeciego seta poddała mecz.

Dziś rano Świątek zamieściła krótki komunikat w mediach społecznościowych. “Zapewne zastanawiacie się, co stało się w nocy. Podczas drugiego seta doznałam kontuzji uda i teraz trwa diagnostyka. Więcej informacji będziemy mieć dla was w kolejnych dniach” – napisała Polka na Twitterze.

Wcześniej trener naszej tenisistki Tomasz Wiktorowski poinformował dziennikarzy, że Świątek przejdzie dziś szczegółowe badania. “Informacja od Tomka Wiktorowskiego: rano robimy diagnostykę obrazową i dopiero wtedy będzie wiadomo, jak poważny jest uraz” – napisała na Twitterze Joanna Sakowicz-Kostecka, komentatorka Canal+.

Kontuzja Igi Świątek jest szczególnie niepokojąca, gdyż już 28 maja rozpocznie się turniej główny wielkoszlemowego Rolanda Garrosa w Paryżu.

Polka wygrywała tę imprezę już dwukrotnie – w 2020 i 2022 roku.

Jeśli kontuzja okaże się poważna, może stanąć na drodze naszej tenisistki do obrony tytułu.

Źródło: rmf24.pl