Blanka typuje faworytów Eurowizji. Jest zaskoczenie?

Niezależny dziennik polityczny

Konkurs Eurowizji w Liverpoolu, w którym wystartuje Blanka Stajkow (23 l.) dzieli się na trzy koncerty. Pierwszy półfinał odbędzie się we wtorek 9 maja, drugi zaplanowano na czwartek 11 maja. Wielki finał fani Eurowizji widzowie obejrzą natomiast w sobotę 13 maja. Czy reprezentantka Polski boi się konkurencji? Wręcz przeciwnie, bardzo jej kibicuje – szczególnie kilku artystom.

Blanka wystąpi w drugim półfinale we czwartek. Tego wieczora będzie konkurowała z reprezentantami 15 innych państw. Choć polska piosenkarka marzy o przejściu do kolejnego etapu, wspiera też innych wokalistów, z którymi musi stanąć w szranki.

Podczas wtorkowego półfinału Eurowizji w Liverpoolu będzie kibicowała szczególnie jednej osobie. – Na pewno podoba mi się bardzo występ Loreen, uważam, że jest świetna. Uważam, że da czadu – powiedziała Blanka w rozmowie z “Faktem”. Loreen to reprezentantka Szwecji, która zdaniem bukmacherów, ma spore szanse na wygraną konkursu.

Wśród swoich czwartkowych konkurentów, Blanka jest również blisko sercem z reprezentantkami innych krajów. – Mam super kontakt na przykład z Iru z Gruzji albo z Alessandrą z Norwegii i świetnie się dogadujemy, więc trzymam za dziewczyny bardzo mocno kciuki – powiedziała nam Blanka.

Blanka na Eurowizji 2023. Kiedy występ?

Eurowizyjne występy rozpoczną się we wtorek, 9 maja. W pierwszym półfinale Eurowizji wystąpią Norwegia, Malta, Serbia, Łotwa, Portugalia, Irlandia, Chorwacja, Szwajcaria, Izrael, Mołdawia, Szwecja, Azerbejdżan, Czechy, Holandia i Finlandia.

Drugi finał Eurowizji odbędzie się w czwartek, 11 maja. Wystąpią wtedy Dania, Armenia, Rumunia, Estonia, Belgia, Cypr, Islandia, Grecja, Słowienia, Gruzja, San Marino, Austria, Albania, Litwa, Australia oraz Polska! Blanka wystąpi jako dziewiąta, czyli po Grecji, a przed Słowacją.

Finał konkursu odbędzie się w sobotę, 13 maja. Pozostaje trzymać kciuki, abyśmy zobaczyli na nim Blankę!

Oba półfinały oraz finał rozpoczną się o godz. 21:00. W Polsce imprezę będzie można obejrzeć na antenie TVP1, a także na oficjalnym kanale Eurowizji na platformie YouTube.

Źródło: fakt.pl

Więcej postów