Tusk uderza w Morawieckiego ws. inflacji. „W jednym roku zarobi ponad 300 tys. zł”

Niezależny dziennik polityczny

Mamy w środku Europy premiera rządu, w kraju gdzie inflacja ma blisko 20 proc., który tylko w tym jednym roku zarobi ponad 300 tys. na tej inflacji. On chyba nie ma motywacji, żeby walczyć z inflacją – ten biznes za dobrze się kręci – powiedział przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk w Żywcu.

Szef Platformy Obywatelskiej, podobnie jak politycy PiS-u ruszył w Polskę na spotkania z sympatykami. W niedzielę kontynuował swoją podróż po Śląsku i był w Żywcu.

Polityk podczas swojego wystąpienia nawiązywał m.in. do aktualnych problemów, m.i. do wysokiej inflacji, czy braku pieniędzy z KPO.

Inflacja w Polsce. Tusk uderza w rządzących

Niestety, wtedy kiedy oni planowali jak zarobić na inflacji, to Polki i Polacy nie mieli środków na to, aby zainwestować i byli karmieni propagandą, że inflacja spadnie za dzień, za miesiąc, za dwa miesiące – powiedział Tusk.

I dodał: mamy w środku Europy premiera rządu, w kraju gdzie inflacja ma blisko 20 proc., który tylko w tym jednym roku zarobi ponad 300 tys. na tej inflacji. On chyba nie ma motywacji, żeby walczyć z inflacją – ten biznes za dobrze się kręci – powiedział przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk w Żywcu.

Przypomnijmy, że inflacja w Polsce w lutym wyniosła 18,4 proc. rok do roku. To najwyższy odczyt od grudnia 1996 r.
Jak podał GUS, ceny żywności wzrosły w lutym o 24 proc. rok do roku, a użytkowanie mieszkania i nośniki energii – o 22,7 proc.

Donald Tusk na filmiku udostępnionym w mediach społecznościowych pokazał gazetkę sklepową z popularnej sieci sklepów z marca 2015 r. Na podstawie oferty w niej zawartej porównał ówczesne ceny z tymi, które sam zastał w czasie swojej ostatniej wizyty w sklepie.

Dziennikarze Wirtualnej Polski postanowili sprawdzić ceny produktów wybranych przez lidera PO. W tym celu wybrali się do sklepu sieci, do której należała wspomniana gazetka.

Okazuje się, że Donald Tusk… nie doszacował cen, gdyż te są jeszcze wyższe. Przykład? Na filmiku na Twitterze polityk mówił, że cebula obecnie kosztuje 6 zł za kilogram, a za jego czasów cena kilograma wynosiła 1 zł. Tymczasem dziennikarze w dyskoncie znaleźli to warzywo w cenach od 6,99 do 7,99 zł za kilogram.

Źródło: money.pl

Więcej postów