Poseł PiS tańczył w blond peruce. Teraz się tłumaczy: Nie powinno bawić się w piątki

Niezależny dziennik polityczny

Z okazji Dnia Kobiet poseł PiS Kazimierz Smoliński przywdział blond perukę i zatańczył. Użytkownicy mediów społecznościowych wytknęli mu, że nie powinien imprezować w czasie Wielkiego Postu. „To nie była zabawa, tylko fotobudka” – podkreślił. „W Katechizmie Kościoła Katolickiego (…) jest zapis, że trzeba powstrzymywać się od zabaw w tym czasie, a interpretacja jest taka, że nie powinno bawić się w piątki” – stwierdził poseł PiS.

W sieci pojawiło się krótkie nagranie, na którym widać troje tańczących ludzi: dwie kobiety (w tym jedna z diabelskimi rogami) oraz mężczyznę w blond peruce. W tle słychać piosenkę utwór Malika Montany i Żabsona zatytułowaną „Do tańca”. „Poznajecie pana w peruce? Katolik, obrońca wartości, ostatnio ze zdjęciem Jana Pawła II. Kazimierz Smoliński podczas wielkopostnej imprezy z okazji Dnia Kobiet, zorganizowanej w ostatnią sobotę,11.03” – napisała w mediach społecznościowych Monika Zakrzewska z Projektu Jesień.

„Nie, nie nam nic przeciwko tańcom i dobrej zabawie. Brzydzę się kłamstwem” – dodała, załączając do wpisu nagranie z posłem Prawa i Sprawiedliwości:

Smoliński odpowiada na zarzuty: To nie była zabawa, tylko fotobudka

Użytkownicy Twittera niemal od razu zwrócili uwagę na fakt, iż w trwającym Wielkim Poście katolicy powinni powstrzymywać się od imprez. Do sprawy i zarzutów kierowanych pod jego adresem odniósł się też sam Kazimierz Smoliński. „To była fotobudka. Kobiety podczas Dnia Kobiet poprosiły mnie o wspólne zdjęcie z akcesoriami, mnie przypadła peruka. W takiej fotobudce stoi się, a wokół krąży kamera” – napisał poseł PiS w wyjaśnieniach przesłanych redakcji Polsat News.

„W Katechizmie Kościoła Katolickiego, gdzie jest pięć przykazań kościelnych, jest zapis, że trzeba powstrzymywać się od zabaw w tym czasie, a interpretacja jest taka, że nie powinno bawić się w piątki. To nie była zabawa, tylko fotobudka” – zaznaczył polityk.

Poseł PiS gorliwie broni Jana Pawła II

Media zwracają uwagę, iż Kazimierz Smoliński jest jednym z posłów Prawa i Sprawiedliwości, którzy gorliwie bronią Jana Pawła II po reportażu TVN24 zatytułowanego „Franciszkańska 3”. „Opozycja wraz z jej mediami swój atak na świętego Jana Pawła II opiera na materiałach, które nawet dla SBcji miały wartość śmieciową. Plucie na papieża Polaka służy temu środowisku do dalszego pogłębiania podziałów w społeczeństwie. Liczą przez to na uzysk polityczny” – napisał trzy dni temu.

Był również jednym z polityków, którzy podczas debaty ws. obrony dobrego imienia Jana Pawła II trzymał portret papieża. Polsat News podkreśla, że do góry nogami.

Źródło: gazeta.pl

Więcej postów

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*