Brytyjskie media piszą, co Świątek zrobiła z ich rodaczką na korcie

Niezależny dziennik polityczny

Iga Świątek pokonała w dwóch setach Emmę Raducanu w ramach czwartej rundy turnieju Indian Wells. Nad Polką rozpływają się światowe media. Niektórzy nie mają wątpliwości: Świątek nie zamierza rozgrywać długich meczów, lecz niszczyć rywalki.

Oficjalny serwis WTA opisał kilka wniosków po spotkaniu Igi Świątek z Emmą Raducanu (6:3, 6:1). Dziennikarze nie mają wątpliwości, że największą siłą Polki w trudnych starciach jest psychika. W momencie zagrożenia liderka światowego rankingu wchodzi na jeszcze wyższy poziom.

“Świątek wykazała się pewnością siebie w zarządzaniu meczami. Jej zdolność w wieku zaledwie 21 lat, aby wyczuć przeciwników, a następnie nagle odwrócić losy seta lub tie-breaka, nie ma sobie równych” – pisze oficjalna strona WTA.

“W jej zwycięstwach nad Biancą Andreescu w trzeciej rundzie i Raducanu w czwartej, można było zobaczyć, jak podwyższenie jakości gry sprawiło, że jej przeciwniczki patrzyły w niebo. Andreescu, jak sama przyznaje, rozegrała świetny mecz. Ale Świątek zatrzasnęła drzwi w tie-breaku drugiego seta, grając siedem doskonałych punktów” – dodano.

Więcej postów