Poważne problemy w PiS. Dziś zbierze się komitet polityczny partii

Niezależny Dziennik Polityczny

W czwartek w południe zbierze się Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości — wynika z informacji PAP w ugrupowaniu. Jednym z tematów ma być wybór nowego rzecznika partii, a także sprawy regionalne i negocjacje w sprawie KPO. Spotkanie odbędzie się kilka dni po spektakularnej porażce PiS w woj. śląskim, gdzie partia straciła większość w sejmiku wojewódzkim.

Prawdopodobnie podczas spotkania zostanie wybrany nowy rzecznik PiS w miejsce Radosława Fogla, który przed weekendem poinformował, że w związku z tym, że został przewodniczącym sejmowej komisji spraw zagranicznych, zrezygnuje z funkcji rzecznika partii.

Według informacji PAP największe szanse, by go zastąpić na tym stanowisku, ma Rafał Bochenek, który w przeszłości były rzecznikiem prasowym rządów Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego, a obecnie jest posłem Prawa i Sprawiedliwości.

— Omawiane będą też bieżące sprawy, w tym kwestie regionalne dotyczące Sejmiku województwa śląskiego, a także uzyskanie władzy na warszawskiej Pradze-Północ — mówi PAP polityk PiS.

Spektakularna porażka PiS na Śląsku

W poniedziałek PiS straciło większość w Sejmiku woj. śląskiego. Po utworzeniu przez marszałka regionu Jakuba Chełstowskiego i trojga dotychczasowych radnych PiS klubu „Tak! Dla Polski” głosowali oni z dotychczasową opozycją, m.in. wybierając nowy zarząd województwa.

Z kolei podczas wtorkowej sesji rady dzielnicy Praga-Północ w Warszawie radni wybrali nowy zarząd dzielnicy oraz przewodniczącego i wiceprzewodniczącego rady. Nowym burmistrzem został działacz PiS z Bielan Jacek Jeżewski.

Wcześniej, po rezygnacji burmistrz Pragi-Północ Ilony Soi-Kozlowskiej (PO) oraz odwołaniu przewodniczącego i wiceprzewodniczącej rady dzielnicy z KO, na Pradze-Północ powstała koalicja PiS oraz miejskiego ruchu Kocham Pragę, która ma większość w radzie.

Ponadto wśród tematów Komitetu Politycznego będzie także sytuacja związana z negocjacjami z Komisją Europejską ws. Krajowego Planu Odbudowy.

onet.pl

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Więcej postów

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*