Remonty u Prezydenta. Kancelaria Dudy prowadzi przetargi budowlane warte miliony złotych

Remonty u Prezydenta. Kancelaria Dudy prowadzi przetargi budowlane warte miliony złotych

Kancelaria JE Andrzeja Dudy prowadzi przetargi budowlane warte miliony złotych. Przeznaczono na to 22 mln zł.

W dyspozycji Kancelarii jest siedem budynków: Pałac Prezydencki, Belweder, biura Kancelarii przy ul. Wiejskiej oraz rezydencje na Helu, w Wiśle, Ciechocinku i Promniku.

Remonty planowane są we wszystkich nieruchomościach. Oprócz rozpisanego na kilka lat remontu elewacji Pałacu Prezydenckiego, który ma potrwać kilka lat i będzie kosztował 24,3 mln zł, prezydent chce przebudowywać instalację wentylacji i klimatyzacji w Pałacu, a wykonawca po zakończeniu będzie musiał odtworzyć zniszczone w trakcie remontu powierzchnie; ma zapewnić też przeglądy konserwacyjno-serwisowe nowej klimatyzacji oraz interwencje awaryjne.

Największe zdziwienie budzi suma, którą przeznaczono na renowację czterech kamiennych lwów strzegących wejścia do Pałacu Prezydenckiego od strony Krakowskiego Przedmieścia.

Każdy ma ponad 2 metry długości i ponad metr wysokości, a na przełomie września i października ma ruszyć przetarg na ich konserwację. Kancelaria Prezydenta zarezerwowała na niego astronomiczną kwotę – 2,6 mln zł, tłumacząc to potrzebą rzetelnej naprawy i konserwacji rzeźb, które mają istotne znaczenie dla zachowania ciągłości wizerunku historycznego tego miejsca i dbałości o dziedzictwo kulturowe.

Opozycja jest zdziwiona…

Więcej postów