Michał Cieślak wraca na ring! Znamy rywala, będzie polsko-polska batalia

niezalezny-dziennik-polityczny

Były dwukrotny pretendent do tytułu mistrza świata wagi junior ciężkiej wraca na ring. Michał Cieślak wystąpi w walce wieczoru gali KnockOut Boxing Night 24 w Lublinie, a jego rywalem 1 października będzie rodak Krzysztof Twardowski. W ringu tego dnia zobaczymy też m.in. Kamila Szeremetę, Marka Matyję czy Jana Czerklewicza.

Dla Cieślaka będzie to już trzeci pojedynek w tym roku. W lutym przegrał na punkty z Lawrencem Okoliem w walce o pas mistrza świata federacji WBO, a w czerwcu w Kielcach już w 1. rundzie znokautował Niemca Enrico Koellinga. W Lublinie pięściarz z Radomia także będzie zdecydowanym faworytem batalii z Twardowskim.

W grę wchodziło kilku znacznie lepszych rywali, ale z różnych powodów do podpisania kontraktu nie doszło i ostatecznie Cieślak skrzyżuje rękawice z rodakiem. Michał zajmuje dziewiąte miejsce w rankingu WBO oraz jedenastą pozycję w klasyfikacji federacji WBC, więc tylko kwestią czasu jest kolejna mistrzowska szansa.

Michał Cieślak brutalnie nokautuje na Knockout Boxing Night 22. Wywiad po walce
Podczas gali w lubelskiej hali im. Z. Niedzieli kibice zobaczą również inną polsko-polską bitwę między Markiem Matyją, a Janem Czerklewiczem. To będzie walka na szczycie krajowej wagi półciężkiej!
Na ringowej macie stanie również były mistrz Europy, zawodnik, który krzyżował rękawice m.in. z mistrzem świata IBF, WBA i IBO Gennadijem Gołowkinem, Kamil Szeremeta oraz niepokonany Rafał Wołczecki, który nokautuje kolejnych swoich przeciwników w znakomitym stylu. Zapowiada się noc ekscytującego boksu w Lublinie!
se.pl

Więcej postów