Posłowie wydali 2 mln zł na noclegi. Rekordzista z PiS kosztował podatników ponad 23 tys. zł

Posłowie trwającej obecnie kadencji Sejmu nie próżnowali, jak chodzi o służbowe wyjazdy i noclegi. Jak informuje dziś „Super Express” od listopada 2019 r. wydali oni łącznie ponad 2 mln zł na noclegi. Najwięcej na ten cel wydał poseł PiS Jerzy Materna, który tłumaczy się tym, że „często go zapraszali”.

Choć obecna kadencja Sejmu przypadła na czas pandemii i lockdownów, to posłowie nie powstrzymywali się z podróżami i noclegami, które się z tym wiążą. Od 12 listopada 2019 r. do 10 sierpnia 2022 r. wydali oni 2 mln zł na noclegi.

Rekordzistą jest Jerzy Materna z PiS, który wydał 23,2 tys. zł. na noclegi związane z wykonywaniem mandatu posła. W latach 2015-2018 pełnił funkcję wiceministra żeglugi.

– Często zapraszali mnie… W Szczecinie byłem, czy chociażby Mierzeja (Wiślana – red.), czy chociażby inwestycje w Gdańsku… porty jak byłem sekretarzem. Dzisiaj byłem w Bogatyni, bo mnie prosili, burmistrz o to, żeby zrobić coś ten, no… proszono, żeby zrobić z rzeką… Bo ja też jestem zwolennikiem budowy dużych inwestycji… CPK to nie tylko port lotniczy, to infrastruktura drogowa, kolejowa… Teraz też jadę na uroczystości związane z żeglownością. Jadę, bo to mnie interesuje, bo tym żyję, bo gospodarka jest dla mnie najważniejszą rzeczą — tłumaczył swoje liczne podróże poseł w rozmowie z „Super Expressem”.
Inni posłowie, którzy sporo wydali na noclegi to: Andrzej Szejna (Lewica) — 21 870 zł, Agnieszka Soin (PiS) – 19 884 zł, Krzysztof Tuduj (Konfederacja) – 19 081 zł, Adam Szłapka (KO) – 18 597 zł, Grzegorz Braun (Konfederacja) – 16 832 zł.
MEDIA

Więcej postów