PiS prowadzi w sondażach, ale Polacy nie chcą iść na wybory

Na czele wyborczej stawki wciąż znajduje się partia Jarosława Kaczyńskiego, która zarówno w sondażu IBRiS dla Radia ZET, jak i badania United Surveys przeprowadzonego dla „DGP” i RMF FM, może liczyć na poparcie powyżej 33 proc. Polaków. Zgodnie z wynikami drugiego sondażu prawie połowa Polaków nie poszłaby zagłosować.

Według najnowszego sondażu IBRiS przeprowadzonego dla Radia ZET na  Prawo i Sprawiedliwość   zagłosowałoby 33,7 proc. respondentów. Drugie miejsce zajęłaby  Koalicja Obywatelska   z wynikiem 25,2 proc. Podium zamyka Polska 2050 Szymona Hołowni, która może liczyć na poparcie 9,8 proc. ankietowanych.

Spośród pozostałych ugrupowań 8,6 proc. badanych oddałoby swój głos na Lewicę, 6 proc. na Konfederację, natomiast 5,1 proc. badanych zagłosowałoby na Koalicję Polską.

Według sondażu IBRiS, przeprowadzonego metodą CATI 5 lipca, 11,6 proc. Polaków nie wie, na kogo oddałoby swój głos.

 Więcej informacji pod materiałem wideo 

Z sondażu United Surveys dla „DGP” i RMF FM wynika, że gdyby  wybory do Sejmu   odbywały się w najbliższą niedzielę, to w głosowaniu wzięłoby udział 52,3 proc. respondentów, z czego 46,3 proc. odpowiedziało, że „zdecydowanie tak”, a 6 proc., że „raczej tak”. 45,3 proc. respondentów nie poszłoby głosować.

Większą gotowość do głosowania przedstawiają mężczyźni (54 proc.) niż kobiety (51 proc.). Swój głos do urny wrzuciłoby 55 proc. respondentów z wykształceniem wyższym i 66 proc. respondentów w przedziale wiekowym 60-69 lat.

35,4 proc. respondentów oddałoby swój głos na PiS, a 25 proc. na KO. Poparcie na poziomie 9,5 proc. otrzymałaby Polska 2050. Za nią znalazłaby się Lewica z wynikiem 8,9 proc., a 5,1 proc. głosów otrzymałaby Konfederacja.

Źródło: Radio ZET, PAP

 Cieszymy się, że jesteś z nami. Zapisz się na newsletter Onetu, aby otrzymywać od nas najbardziej wartościowe treści 

ONET.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Więcej postów