Żony przywódców poszły na spacer z królową, ale bez Agaty Dudy. Skąd ta tajemnicza nieobecność?

Żony przywódców poszły na spacer z królową, ale bez Agaty Dudy. Skąd ta tajemnicza nieobecność?

Prezydent Andrzej Duda bierze udział w spotkaniu głów państw i szefów rządów państw NATO w Madrycie. Do Hiszpanii razem z prezydentem poleciała pierwsza dama Agata Duda. Uczestniczyła ona w środę 29 czerwca w spotkaniu z królową Hiszpanii Letizią, podobnie jak inne żony i mężowie światowych przywódców. Jednak w mniej oficjalnej części spotkania z królową, Agaty Dudy już zabrakło.

Madrycki szczyt NATO odbywa się w cieniu wojny w Ukrainie. Najprawdopodobniej przejdzie do historii ze względu na decyzję o przyjęciu Finlandii i Szwecji do Sojuszu, a także decyzję o wzmocnieniu wschodniej flanki.

Spotkali się u królowej Hiszpanii Letizia

– Udało się zachować jedność. Sojusz Północnoatlantycki jest jednością, jest solidarny. Jest zielone światło dla Szwecji i Finlandii do wstąpienia do Sojuszu Północnoatlantyckiego i to jest z całą pewnością absolutnie historyczna z punktu widzenia całego Sojuszu decyzja – ocenił Andrzej Duda. – Jeżeli ten szczyt przejdzie do historii jako jeden z najważniejszych szczytów, to z pewnością przejdzie do historii właśnie dlatego, że te dwa państwa – Szwecja i Finlandia zostały przyjęte.

Z większości z przywódców państw przyjechali ich małżonkowie. W środę wszyscy z nich spotkali się u królowej Hiszpanii Letizia. Była tam Agata Duda. Pozowała nawet do zdjęć w pałacu. Jednak później na mniej oficjalnej części spotkania i na spacerze po ogrodach oraz w muzeum, pierwszej damy już nie było.

Agata Duda ma własny program wizyty w Madrycie

Zapytaliśmy kancelarię prezydenta, dlaczego Agata Duda nie pojawiła się na spacerze z królową, mimo tego, że wcześniej towarzyszyła jej w oficjalnym spotkaniu. Kancelaria nie chciała nam ujawnić powodów nieobecności pierwszej damy.

Szef gabinetu prezydenta Paweł Szrot poinformował nas, że Agata Duda ma własny program wizyty w Madrycie i nie wszystkie jego punkty są publiczne. Dodał, że pierwsza dama widziała się z królową zarówno 28, jak i 29 czerwca.

Więcej postów