Kto zastąpi Kaczyńskiego w roli prezesa PiS? Jest jeden faworyt

Najwięcej, bo aż 14,2 proc. respondentów wskazało Mateusza Morawieckiego, jako najlepszego kandydata do zastąpienia Jarosława Kaczyńskiego w roli prezesa PiS — wynika z sondażu SW Research dla rp.pl.

SW Research w sondażu dla rp.pl zapytało respondentów „który z polityków byłby najlepszym kandydatem do zastąpienia Jarosława Kaczyńskiego w roli prezesa PiS?”

Z opublikowanego w niedzielę sondażu wynika, że 14,2 proc. respondentów wskazało Mateusza Morawieckiego na następcę Kaczyńskiego. Na drugim miejscu znalazł się prezydent Andrzej Duda, na którego głos oddało 9,7 proc. ankietowanych. Na trzecim miejscu według 7,6 proc. respondentów Kaczyńskiego w roli prezesa PiS powinien zastąpić szef MON Mariusz Błaszczak.

  Reszta tekstu pod materiałem wideo.

„Zdaniem 3,5 proc. ankietowanych następcą Kaczyńskiego mogłaby być Beata Szydło, 2,8 proc. respondentów widziałoby w tej roli Zbigniewa Ziobrę” — czytamy w rp.pl.

Z kolei według 20,8 proc. ankietowanych następcą Jarosława Kaczyńskiego powinien zostać inny, niewymieniony w odpowiedziach polityk. „41,3 proc. respondentów nie ma zdania w tej sprawie” — pisze rp.pl.

Sondaż został przeprowadzony przez SW Research w dniach 21-22.06.2022 r. i objął grupę 800 internautów powyżej 18. roku życia.

ONET.PL

Więcej postów