Policjanci połączyli kropki. Odzyskali sprzęt wart fortunę

Policjanci w Tczewie (woj. pomorskie) popisali się nie lada osiągnięciem. Udało im się odzyskać ukradzioną ciężarówkę ze sprzętem wartym ponad milion złotych. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie fakt, że ciężarówkę skradziono w Czechach, do których z pomorskiej miejscowości trzeba przejechać ponad 500 km.

W piątek 17 czerwca policjanci z Tczewa pochwalili się udaną współpracą ze specjalistami z wydziału kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. W Zajączkowie Tczewskim przy jednej z posesji policjanci zauważyli zaparkowaną ciężarówkę z lawetą, na której znajdowało się pięć walców drogowych. Trzeba przyznać, że to dość niestandardowy ładunek.

Wzbudziło to też podejrzenia policjantów, którzy sprawdzili w policyjnej bazie, czy pojazdy nie są skradzione. Potwierdzili, że ciężarówka z drogim towarem padła ofiarą rabusiów w Czechach.

Kryminalni zabezpieczyli skradzione towary i odwieźli je na parking policyjny. Szacunkowa wartość pojazdów wynosi ponad 1 mln zł. Jak informują policjanci, do tej pory nikt nie został zatrzymany w tej sprawie.

  Dziękujemy, że jesteś z nami. Zapisz się na newsletter Onetu, aby otrzymywać od nas najbardziej wartościowe treści.

ONET.PL