Pijany kierowca to morderca na drodze

dziennik polityczny 1
Zatorscy policjanci zatrzymali 31–letniego Ukraińca, który wywrócił się, jadąc skuterem. W organizmie miał 2,9 promila alkoholu. Grożą mu dwa lata więzienia, co najmniej trzyletni zakaz kierowania i 60 tys. zł grzywny – podała w poniedziałek policja z Oświęcimia.
Rzecznik oświęcimskiej komendy powiatowej asp. st. Małgorzata Jurecka powiedziała, że w sobotę rano operator numeru 112 otrzymał sygnał o kierowcy skutera, który wywrócił się na ulicy w Zatorze. Funkcjonariusze natychmiast tam pojechali.
“Po badaniach przeprowadzonych przez ratowników medycznych okazało się, że mężczyzna doznał jedynie stłuczeń. Przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości 31–latka wykazało 2,9 promila alkoholu. To najprawdopodobniej doprowadziło do utraty kontroli nad jednośladem” – zrelacjonowała Jurecka.
Mężczyzna został zatrzymany i trafił do zatorskiego komisariatu policji. “Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania oraz grzywna nawet do 60 tys. zł” – poinformowała Małgorzata Jurecka.
Policjantka zaapelowała o rozsądek oraz trzeźwość na drodze. “Podziękowania należą się świadkom zdarzenia, którzy widząc wywrotkę motorowerzysty natychmiast udzielili mu pierwszej pomocy i powiadomili służby ratunkowe” – dodała rzecznik.
PAP