Będzie awantura! Nowy kierunek w szkole Rydzyka! To się dzieje naprawdę.

dziennik polityczny 2

Matura 2022. Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, która powszechnie znana jest jako “szkoła Rydzyka”, rozszerza swoją działalność! Dla wielu osób nowy kierunek, który pojawić się ma w ofercie uczelni Tadeusza Rydzyka, jest dużym zaskoczeniem. To jednak nie jest żart. Okazało się, że Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu złożyła do wniosek o pozwolenie na utworzenie studiów jednolitych magisterskich na kierunku Prawo! Maturzyści mogą się tym zainteresować. Czujemy, że będzie awantura!

Maura 2022. Szkoła Tadeusza Rydzyka idzie jak burza po kolejnych studentów! Już teraz na Akademii Kultury Społecznej i Medialnej może studiować takie kierunki jak: politologia, pielęgniarstwo, dziennikarstwo czy informatyka. To jednak nie koniec! Właśnie gruchnęła informacja, która zapewne zainteresuje przede wszystkim maturzystów, którzy marzą o studiowaniu prawa.

Szkoła Rydzyka składa wniosek do ministra

“Informujemy, że Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu złożyła do Ministra Edukacji i Nauki wniosek o pozwolenie na utworzenie studiów jednolitych magisterskich na kierunku Prawo. Trwa tryb opiniowania wniosku przez Polską Komisję Akredytacyjną. Po wyrażeniu pozytywnej opinii przez PKA rozpoczniemy proces rekrutacji na kierunek prawo” – czytamy na stronie uczelni. “Szkoła Rydzyka” chwali się, że “studia prawnicze w naszej uczelni, będą kolejnymi – obok dziennikarstwa i komunikacji społecznej, politologii, informatyki, informatyki medialnej oraz uruchomionego w 2020 r. pielęgniarstwa – studiami o profilu praktycznym”. 

Rydzyk łowi maturzystów

Biorąc pod uwagę kontrowersje, jakie wywołuje zarówno Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, jak i sam Tadeusz Rydzyk i związane z nim media, takie jak Radio Maryja czy “Nasz Dziennik”, można być pewnym, że powstanie nowego kierunku wywoła grubą awanturę. Władze uczelni jednak zdają się tym nie przejmować i już zaczynają “łowić” maturzystów. 

Wierzymy, że rzetelne przygotowanie studenta uwzględniające w swoich działaniach troskę o przekazanie koniecznej wiedzy, umiejętności i kompetencji społecznych potrzebnych do sprawnego i odpowiedzialnego wykonywania zawodu prawnika przyczyni się do trwałego budowania przewagi konkurencyjnej absolwentów, poprzez wysoką jakość ich pracy uwzględniającej etykę i zasady katolickiej nauki społecznej – czytamy na stronie “szkoły Rydzyka”. 

Czy w szkole o. Rydzyka mieszkają uchodźcy z Ukrainy?! Sprawdziliśmy!