Jarosław Kaczyński przegonił Donalda Tuska. Zaskakujące wyniki sondażu

Jarosław Kaczyński cieszy się większym zaufaniem Polaków, niż Donald Tusk – wynika z najnowszego sondażu przygotowanego dla Onet.pl. To pierwszy od wielu miesięcy tak dobry wynik prezesa PiS. Do znaczących przetasowań w majowym rankingu zaufania do polityków doszło też na podium. Wiadomo też, komu najbardziej Polacy nie ufają.

Sondaże zaufania do polityków przeprowadzane są co kilka tygodni, a obecny, który wykonano 21 maja, przyniósł prawdziwą rewolucję. Szczególnie poza pierwszą trójką, która też pozamieniała się miejscami.

Od początku kwietnia w sondażach przeprowadzanych przez pracownię IBRIS dla Onet.pl prym wiedzie Andrzej Duda, któremu udało się wówczas wyprzedzić Rafała Trzaskowskiego. Również w maju zaufaniem obdarzało prezydenta 46,2 procent ankietowanych, co oznacza wzrost o ponad 4 punkty procentowe.

Drugi dotychczas Rafał Trzaskowski stracił nieco w oczach badanych i dał się wyprzedzić premierowi Mateuszowi Morawieckiemu. Szefowi rządu ufa 42,9 procent pytanych, czyli o 4,3 proc. więcej niż w poprzednim badaniu, a prezydentowi Warszawy wierzy 42,5 proc. ankietowanych (spadek o 0,6 proc. punkta).

Do prawdziwej rewolucji doszło jednak poza podium, gdzie znaczący wzrost zaufania zanotował prezes PiS, Jarosław Kaczyński. Kiedy w poprzednim badaniu zajmował zaledwie 7 pozycję, to teraz awansował na 4 miejsce, tym samym wyprzedzając Donalda Tuska, lidera PO. Jarosławowi Kaczyńskiemu ufa 33,8 proc. pytanych, zaś Donaldowi Tuskowi – 33,3 procenta.

Tuż za prezesem Prawa i Sprawiedliwości uplasował się lider ludowców z zaufaniem na poziomie 33 procent, a na kolejnych miejscach, za Donaldem Tuskiem, znaleźli się: Szymon Hołownia, Daniel Obajtek oraz Elżbieta Witek.

W badaniu zapytano nie tylko o polityków, którym ufamy, ale też tych, których darzymy najmniejszym zaufaniem. I w tym rozdaniu stawkę otwiera minister sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro, któremu nie ufa aż 63,8 procent ankietowanych. Drugi jest Jarosław Kaczyński z 56,4 proc. (w poprzednim badaniu nie ufało mu zaledwie 48 procent pytanych), a trzecie miejsce zajął Krzysztof Bosak. Politykowi Konfederacji nie ufa aż 55,8 procent ankietowanych.

Tusk ostro bierze się za działaczy! Na początek 1000 spotkań w terenie. Co na to politycy PO?

Mateusz Morawiecki w ostrych słowach o Donaldzie Tusku. Było o „złodziejach” i „diabłach”

Donald Tusk ma silną motywację, żeby wygrać wybory. Żona postawiła mu ultimatum

Źródło Onet.pl

W najnowszym sondażu Jarosław Kaczyński znalazł się tuż za podium.

Notowania Donalda Tuska są nieco słabsze i spowodowały, że uplasował się dopiero na piątej pozycji.

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty. Wiele listów publikujemy w całości. Wszystkie historie   znajdziecie tutaj.   Napisz list do redakcji:   List do redakcji   Podziel się tym artykułem: Facebook Twitter

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!